noroozi
07 بهمن 1401 - 18:34

به رخ کشیدن دستاوردهای انقلاب توطئه‌‌ها را خاموش می‌کند

امام جمعه نایین با تأکید بر اینکه به رخ کشاندن دستاوردهای انقلاب باعث خاموش شدن توطئه‌ی فراموشی و انکار می‌شود، افزود: اگر این ارزش‌ها زنده نماند کم کم با توطئه‌ها کاری می‌کنند که اصل قضیه شهدا، انقلاب، دفاع مقدس و کارآمدی نظام انکار شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از نایین، حجت الاسلام محمد مطهرخو امام جمعه شهرستان نایین ضمن محکومیت اهانت به قرآن کریم، اظهار کرد: از مسؤولان و مردم عزیز می‌خواهم که نسبت به حرکت زشت و دور از انسانیت و حرّیت بعضی انسان نماها و کشورهای اروپایی مثل سوئد علیه مقدسات مسلمانان سکوت اختیار نکنند.

وی با اشاره به ولادت امام جواد(ع) افزود: ما باید همیشه از ایام الله درس بگیریم و نکته حائز اهمیت شخصیت امام جواد(ع) این است که مبارزه با کفر، طاغوت و نفاق از اهداف اصلی ایشان بود و در مدت کوتاه عمرشان به جهادی گسترده در جهت تبیین حکومت فاسد پرداختند.

مطهرخو با بیان اینکه ملعون عباسی با ریاکاری ظاهری مقدس برای خودش ساخت، گفت: امام جواد(ع) برای نشان دادن چهره واقعی دشمنان وارد میدان شد تا مردم جبهه حق و باطل را درست تشخیص دهند و این درس بزرگ امام(ع) است که باید در مقابل قدرت‌های بزرگ و ریاکار همت کنیم و آحاد مردم را نسبت به دشمنی آن‌ها آگاه کنیم.

خطیب نماز جمعه نایین تصریح کرد: نظام سلطه از مقابله رویاروی با ملت استکبارستیز، قهرمان و همیشه در صحنه ایران عاجز شده است و لذا به جنگ نرم، ترکیبی و شناختی روی آورده که نمونه آن نماز دسته جمعی منافقان است.

وی ادامه داد: ابزار اصلی این جنگ شبهه و شهوت است، شبهه باعث می‌شود مردم اعتقادات خود را از دست داده و سست بشوند که در این مسیر شهوات کمک می‌کند.

مطهرخو بیان کرد: اعتقاد به آرمان‌ها و ارزش‌های الهی که بخاطر آن‌ها انقلاب کردیم، اعتقاد به زنده ماندن این ایام الله، اعتقاد به روشن ماندن این مشعل‌های هدایت در مقابله با سحر دشمنان، مشعل‌های روشن کننده حق و باطل هستند که نباید فراموش شوند.

امام جمعه نایین با تأکید بر اینکه یادآوری نعمت‌‌های الهی و به رخ کشاندن فرصت‌ها و دستاوردهای انقلاب باعث خاموش شدن توطئه‌ی فراموشی و انکار می‌شود، افزود: اگر این ارزش‌ها زنده نماند و اگر ما هر سال دهه فجر را گرامی نداریم کم کم با توطئه‌ها کاری می‌کنند که اصل قضیه شهدا، انقلاب، دفاع مقدس و کارآمدی نظام انکار شود.

وی گفت: قرآن‌ستیزی و اسلام‌ستیزی هم جزئی از این نقشه است و به باور برخی کارشناسان اگر انقلاب اسلامی ایران در سال ۵۷ پیروز نشده بود ایران رسماً هویت تشیعی بودن خود را از دست داده و گرایش به بهاییت پیدا کرده بود چرا که غالب درباریان و اطرافیان شاه بهایی بودند.

مطهرخو خاطرنشان کرد: مردم عزیز ما اگر می‌خواهند کارآمدی نظام را در این ۴۵ سال ارزیابی کنند باید ایران را نه با برخی از کشورهای پیشرفته بلکه با سال‌های قبل از انقلاب مقایسه کنند تا بدانند که ما پیشرفت‌های چشمگیر علمی، سیاسی، صنعتی، کشاورزی و پزشکی را در کنار پیشرفت‌های اخلاقی داشته‌ایم.

خطیب نماز جمعه نایین بیان کرد: ما نباید دچار این آسیب بشویم که مسائل انقلاب اسلامی را به مسائل اقتصادی تقلیل دهیم و کارآمدی نظام را با مشکلات معیشتی بسنجیم که این یک اشتباه بزرگ است.
وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی یک اتفاق بزرگ و مبارکی است که آرزوی اولیای الهی و ائمه هدی بوده، ادامه داد: کار دشمن بزرگ‌نمایی نارسایی‌ها و به نتیجه نرسیدن‌ها است تا در ذهن مردم نظام را ناکارآمد نشان دهند که باید نخبگان، سخنرانان و رسانه‌های ما هم دقت کنند و با نقل نامتناسب اخبار بد و مفاسد و شکست‌ها طوری در ذهن مردم ایجاد نکنند که مردم در ارزیابی کارآمدی نظام دچار اشتباه شوند.

مطهرخو گفت: درس دوم امام جواد این است که به خدا اعتماد کنید چون اعتماد به خدا بهای هر چیز گران و نردبان رسیدن به هر بلندی است و لذا اصلی‌ترین سر خط تحلیل رویدادهای عصر ما این است که اگر ون ما مورد ظلم هستیم اما ضعیف نیستیم، ملت ایران امروز قدرت بزرگ منطقه و دنیا است و دلیل اصلی این قدرت حمایت‌های خداوند است.

پایان پیام/63130

منبع: فارس
شناسه خبر: 1001298