noroozi
07 بهمن 1401 - 12:50

رئیس سیا وارد فلسطین اشغالی شد

رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در بحبوحه تشدید تنش‌ها در اردوگاه جنین وارد فلسطین اشغالی شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) ساعاتی قبل‌تر وارد فلسطین اشغالی شد. او قرار است در این سفر با سران رژیم صهیونیستی و رهبران تشکیلات خودگردان فلسطینی دیدار کند.

پایگاه آکسیوس نوشته احتمالاً سفر ویلیام برنز و دیدارهای او تحت تأثیر حوادث و بحران‌های میدانی این روزها قرار خواهد گرفت. رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه در حمله‌ای وحشیانه به اردوگاه جنین در کرانه باختری 10 فلسطینی از جمله یک زن سالخورده را به شهادت رساند.

تشکیلات خودگردان فلسطینی در پی این تحولات اعلام کرد که هماهنگی‌های امنیتی خود با رژیم صهیونیستی را به حالت تعلیق درآورده است. فلسطین پیش از این هم در مه 2020، در پی اعلام برنامه رژیم صهیونیستی برای ضمیمه کردن بخش‌های بزرگی از کرانه باختری این هماهنگی‌ها را معلق کرده بود.

ویلیام برنز قبل از ورود به فلسطین اشغالی به مصر سفر کرده بود. او روز دوشنبه با عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر دیدار و با وی درباره مسائل منطقه‌ای، مبارزه با تروریسم و همکاری‌های اطلاعاتی گفت‌وگو کرد. سیا تا کنون درباره سفر ویلیام برنز به کرانه باختری و فلسطین اشغالی سکوت کرده است.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا هم قرار است طی روزهای آینده به منطقه غرب آسیا سفر کند. او روزهای دوشنبه و سه‌شنبه از فلسطین اشغالی و کرانه باختری بازدید خواهد کرد. ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه بدون محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی مدعی شده بود واشنگتن از «چرخه خشونت‌ها» در کرانه باختری نگران است.

سرزمین‌های اشغالی طی روزهای اخیر شاهد افزایش شدت خشونت و توسعه دامنه عملیات‌های نظامی صهیونیست‌ها در چند شهر و روستا بوده است. نظامیان صهیونیست در این عملیات‌ها با اعمال خشونت‌های افراطی شماری از شهروندان فلسطینی را به شهادت رسانده یا مجروح کردند و ده‌ها نفر را نیز بازداشت کردند.

میلیون‌ها فلسطینی ده‌ها سال است که تحت شرایط نظامی زندگی می‌کنند و هر روز شاهد نقض حقوق اولیه خودشان هستند. جامعه بین‌المللی همچنان در قبال بازداشت اداری و دیگر اقدامات آپارتایدی رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و این به‌منزله چراغ سبز برای ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی و نقض حقوق فلسطینیان است.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1000607