noroozi
07 بهمن 1401 - 15:27

عاملان گستاخی و توهین به مقدسات مسلمانان مواخذه شوند

گرگان- امام جمعه گرگان با اشاره به ضرورت رعایت حرمت کتب آسمانی سایر ادیان الهی توسط مسلمانان، گفت: عاملان توهین و گستاخی به مقدسات اسلامی باید تادیب و مؤاخذه شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه گرگان اظهار کرد: ممالک و کشورهای اروپایی که اهالی آنها به قرآن و کتاب آسمانی اسلام هتک حرمت کردند باید تحریم شوند و امت اسلامی باید در این زمینه به رویکرد واحدی برسند.

امام جمعه گرگان افزود: مسلمان و حاکمان آن‌ها باید کشورهای توهین‌کننده به مقدسات دینی مسلمانان و قرآن را تحریم کنند و اجازه تکرار چنین گستاخی را ندهند و آنها را تادیب کنند.

وی بیان کرد: اهانت کشورهای غربی از جمله فرانسه، سوئد و آلمان به مقدسات مسلمانان، نهایت بی‌ادبی آنها است اما با همه این بی‌حرمتی‌ها، مسلمانان اخلاقیات را رعایت کرده و حاضر به توهین نیستند.

نورمفیدی گفت: انتظار از ممالک اسلامی آن است که در برابر این توهین‌ها سکوت نکنند زیرا باعث می‌شود که این کشورها اقدامات خود را بار دیگر تکرار کنند.

امام جمعه گرگان با اشاره به ارسال ادوات و تانک های جنگی از کشورهای اروپایی به اوکراین اظهار کرد: چنین اقداماتی باعث شعله ور شدن جنگ بین روسیه و اوکراین خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1000902