noroozi
07 بهمن 1401 - 15:56

اسلام هراسی راهبرد دائمی استکبار است/ مقایسه قیمت انرژی با دیگر کشورها قابل قبول نیست

ائمه جمعه استان زنجان صرفه‌جویی در مصرف انرژی را یک ضرورت اجتماعی و اقتصادی دانسته در عین حال صدور قبض‌های نجومی و مقایسه قیمت انرژی با دیگر کشورها را غیر قابل قبول دانستند و بر لزوم برگزاری باشکوه و کیفی برنامه‌های دهه فجر تاکید و اهانت به قرآن، اسلام هراسی را راهبرد دائمی استکبار برشمردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، ائمه جمعه استان زنجان صرفه‌جویی در مصرف انرژی را یک ضرورت اجتماعی و اقتصادی دانسته در عین حال صدور قبض‌های نجومی و مقایسه قیمت انرژی با دیگر کشورها را غیر قابل قبول دانستند و بر لزوم برگزاری باشکوه و کیفی برنامه‌های دهه فجر تاکید و اهانت به قرآن، اسلام هراسی را راهبرد دائمی استکبار برشمردند.

امام جمعه خرمدره در خطبه‌های این هفته با اشاره به صدور قبض‌های نجومی حامل‌های انرژی اظهار کرد: اگر چه صرفه‌جویی یک ضرورت اجتماعی، اقتصادی و دینی به ویژه در شرایط تحریمی فعلی است، ولی در عین حال مقایسه قیمت انرژی یا هر چیز دیگر از قبیل خودرو و امثال آن با کشورهای دیگر درست نیست، چرا که اگر بنا بر مقایسه باشد، باید همه بخش‌های اقتصاد یک جامعه مقایسه شود.

حجت‌الاسلام حسینعلی زاهدی‌پور افزود: مقایسه‌ قیمت‌ها باید به سهم درآمد خانوارها از بخش‌های مختلف توجه شود. اینکه کسی به دلیل سرمای شدید، به دنبال دمای مناسب در منزل خود بوده و با این حال مثلاً نصف درآمد خود را به یکی از حامل‌های انرژی هزینه کند، به هیچ وجه درست نیست و کم‌ترین اشکال مقایسه به ویژه با کشورهای اروپایی این است که اروپایی‌ها منابع خدادادی انرژی ندارند و شرکت‌های خصوصی کل هزینه خرید انرژی از خارج و انتقال آن به مصرف کننده را از جیب خود انجام می‌دهند و با یک سود متعارف تعیین شده قیمت را از مصرف کننده دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه مسؤولان مربوطه  باید محاسبه کنند که میانگین سهم هزینه‌ حامل‌های انرژی یک خانواده در دنیا و نه فقط اروپا چقدر است و قیمت‌گذاری را بر اساس همان میانگین و البته با لحاظ اقتضائات فرهنگ ایرانی - اسلامی انجام دهند، تصریح کرد: در کنار این مسائل باید توجه کرد که در داخل کشور نیز مناطق مختلف به لحاظ اقلیمی اقتضائات خاص خود را دارند.

 

 راهبرد دشمن «کتمان» و «تحریف» دستاوردهای انقلاب اسلامی است

همچنین حجت‌الاسلام سید عمران حسینی‌نسب امام جمعه سلطانیه هم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه به دهه فجر نزدیک می‌شویم و باید این ایام را گرامی بداریم چرا که دهه فجر یوم‌الله است، گفت: برنامه‌های دهه فجر باید با شکوه‌تر، کیفی‌تر و بصیرت آفرین برگزار شود.

امام جمعه سلطانیه بیان اینکه راهبرد دشمن «کتمان» و «تحریف» دستاوردهای انقلاب اسلامی است، افزود: وظیفه جبهه انقلاب در برابر راهبرد جبهه دشمن، تبیین و روشنگری با استفاده از ظرفیت دهه فجر است.

وی با بیان اینکه بعضا گفته می‌شود که اگر انقلاب هم نبود، پیشرفت‌هایی مثل آبرسانی، برق رسانی، جاده کشی و ... اتفاق می‌افتاد، گفت: با توجه به شواهد، ادعایی بیش نیست و علاوه بر آن نباید دستاوردهای انقلاب اسلامی را به دستاوردهای عُمرانی و مادی محدود کرد بلکه استقلال در برابر وابستگی، ترویج معنویت و اخلاق در برابر دین ستیزی، امنیت، گسترش فضائل اخلاقی نیز از جمله دستاوردهای انقلاب است که اگر انقلاب نمی‌شد، محقق نمی‌شد.

حسینی‌نسب با دردناک خواندن اهانت به قرآن کریم و با بیان اینکه این کتاب عزیز و هدایت بخش هر از گاهی از سوی کسانی که در برابر استدلالات این کلام الهی عاجز مانده‌اند، مورد اهانت و هجمه واقع می‌شود و اگر در ایام اغتشاشات هم به قرآن توهین می‌کردند نشانه دیگری از ارتباط آنان با دشمنان بود و دشمنان با این اقدامات می‌خواهند حساسیت مسلمانان را نسبت به مقدسات بسنجند، ادامه داد: اهانت به قرآن ادامه ستیز و دشمنی هدفمند با اسلام، نشانه اسلام هراسی و ترس از گسترش معارف الهی و اسلامی در جهان و اهانت به همه کتاب‌های مقدس آسمانی است.

امام جمعه سلطانیه تاکید کرد: حافظ قرآن خداست و این اقدام جز رسوایی ثمره‌ای نخواهد داشت و سرنوشت سلمان رشدی در انتظار آنهاست.

 

نگاه به شرق، سیاست راهبردی ایران اسلامی است

امام جمعه ماهنشان هم در خطبه‌های نماز این هفته با بیان اینکه اسلام هراسی راهبرد دائمی استکبار در سال‌های پس از انقلاب اسلامی بوده و تبدیل به یک سیاست مستعمره صهیونیزم جهانی شده است، افزود: سال‌های اخیر و خصوصاً پس از رشد و بالندگی اسلام گرایی و به ویژه گفتمان مقاومت اقدامات دشمنان در این عرصه بیشتر شده است.

 

لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای مردم

حجت‌الاسلام محمدرضا علی‌اکبری با تاکید بر اینکه نگاه به شرق سیاست راهبردی ایران اسلامی است که همواره مورد تاکید رهبر حکیم انقلاب اسلامی بوده است، افزود: خوشبختانه در دولت سیزدهم این مهم جدی گرفته شده است و امضای پیمان اوراسیا و توافقنامه بین ایران و اتحادیه اوراسیا پاسخ عملی به بدعهدی‌ها و سنگ‌اندازی‌های مفلوکانه اتحادیه اروپا به شمار می‌رود.

وی دلار زدائی را هدف بلندمدت اتحادیه اوراسیا دانست و گفت: این امر برای کشور ما ایران که تحت شدیدترین تحریم‌های دلاری غرب قرار دارد مفر بزرگی محسوب می‌شود و می‌تواند ایران را به بازارهای جدیدی برساند.

 

 تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای مردم

همچنین حجت‌الاسلام مهدی منصوری امام جمعه آب‌بر در خطبه‌های این هفته نماز به فرارسیدن ایام دهه فجر اشاره و تصریح کرد: باید توجه کرد که این انقلاب به هویت، شعارهای انقلابی و جهت‌گیری‌های آن زنده است و برای زنده نگه داشتن این شعارها باید هوشیار بود چرا که برخی در صدد تغییر این شعارها هستند.

وی با تاکید بر تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای مردم افزود: در این رابطه مسؤولان مسؤولیت بیشتری دارند چرا که مسؤولیت فقط پشت میز نشسن نیست بلکه باید برای حل مشکلات تلاش شبانه‌روزی شود.

امام جمعه آب‌بر ادامه داد: مبانی انقلاب اسلامی و همچنین ابعاد فکری، شخصیتی و سیاسی امام راحل باید برای آحاد مردم به ویژه نسل جوان تبیین شود.

 

اتکا و اعتماد به جوانان باعث پیشرفت کشور است

سید علی موسوی امام جمعه قیدار نیز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه تجربه کردیم که نباید چشم امید به بیگانه، کشورهای اروپائی و غربی داشته باشیم، اظهار داشت: باید به درون و داشته‌های خودمان تکیه کنیم و تنها راهکار مقابله با تحریم‌های ظالمانه ، اقتصاد مقاومتى و مصرف کالاى ایرانى است.
امام جمعه قیدار با بیان اینکه ما تجربه کردیم که روسای جمهور آمریکا چه بایدن و چه ترامپ و چه اوباما و چه روسای جمهور پیشین با هم تفاوتی ندارند، افزود: همه آنها یک سیاست را در رابطه با جمهوری اسلای ایران دنبال می‌کنند و آن براندازی جمهوری اسلامی است منتها تاکیتک هایشان فرق می‌کند.

وی با بیان اینکه تجربه چهل ساله انقلاب اسلامى مملو از دستاوردهاى گرانسنگى است که مى‌تواند چراغ راه آینده نظام اسلامى باشد، تصریح گرد: ما در طول چهل و چند سال انقلاب ثابت کردیم «ما مى‌توانیم»، پس تنها راهبرد عبور از مشکلات کشور «ما می‌توانیم » است.

امام جمعه قیدار با بیان اینکه ما در این مدت تجربه کردیم که فقط روحیه انقلابى، رمز پیشرفت کشور است و هر جا انقلابی بودیم و جهادی و روی ریل حرکت کردیم، پیشرفت کردیم و معجره گونه نتیجه گرفتیم، ادامه داد: در این مدت هر جا هم از انقلابی گری و حرکت جهادی غفلت کردیم عقب ماندیم.
موسوی با بیان اینکه در طول این مدت تجربه کردیم که باید به جوانان اعتماد کنیم و هر جا به جوانان خود اعتماد کردیم مثل انرژی هسته‌ای، صنعت دفاعی، فناوری فضایی، دانش سلول‌های بنیادین، فناوری نانو و ... روسفیدمان کردند و پیشرفت‌های چشم‌گیر کردیم که مایه بهت دشمنان شد، اظهار داشت: در طول این مدت نقش عملی ولایت فقیه یعنی تداوم امامت و رسالت را در بحران‌ها به عینه دیدیم و فهمیدیم تبعیت از فصل الخطاب بودن رهبرى رمز عبور از بحران‌هاست.

پایان پیام/73004

منبع: فارس
شناسه خبر: 1000999