noroozi
07 بهمن 1401 - 15:35

پیام تسلیت رئیس دانشگاه تهران در پی درگذشت استاد پیشکسوت این دانشگاه

رئیس دانشگاه تهران در پیامی درگذشت «دکتر محمود فیروزیان» عضو هیأت علمی بازنشسته دانشکده مدیریت این دانشگاه را تسلیت گفت.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سید محمد مقیمی رییس دانشگاه تهران در پیامی درگذشت «دکتر محمود فیروزیان» عضو هیأت علمی بازنشسته دانشکده مدیریت این دانشگاه را تسلیت گفت.

مقیمی در این پیام آورده است:

«با کمال تأسف و تأثر خبر غمبار درگذشت مرحوم دکتر محمود فیروزیان دانشیار گروه مدیریت صنعتی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران که در میان همکاران دانشگاهی به انسانی با خلق نیکو و متعهد شهره بودند، دریافت شد.

زنده‌یاد دکتر محمود فیروزیان که برای نسلی از اعضای هیات علمی فعلی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران دارای شأن استادی است، با وجود اینکه عضو هیأت علمی بازنشسته دانشکده مدیریت بود اما به دلیل عشق کم‌نظیر به دانشگاه و همکاران و دانشجویان، حتی پس از بازنشستگی نیز با علاقه فراوان در جمع‌های علمی دانشکده حاضر می‌شد.

اولین آشنایی اینجانب با ایشان، به سال ۱۳۷۳ یعنی دوران دانشجویی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران بازمی‌گردد؛ به عنوان یک دانشجو، ایشان را انسانی دارای صفای باطن و با اخلاق یافته و در سال‌های پسین دوران دانشجویی که افتخار همکاری با ایشان در کسوت هیأت علمی دانشگاه تهران را یافتم، همچنان آن ارادت ثابت و حس احترام مستدام ماند.

زنده‌یاد دکتر فیروزیان از آن دسته مردمان بود که با حفظ ثبات قدم، هیچ‌گاه از مرز اخلاق عبور نمی‌کرد؛ مردی مردم‌دار، پیگیر و نیک‌اندیش. اکنون با استعانت از درگاه حق تعالی برای اعطای درجات عالی به این انسان شریف، درگذشت آن مرحوم را به خانواده داغدارشان و جامعه دانشگاهی به‌ویژه استادان، کارکنان و دانشجویان دانشکده مدیریت دانشگاه تهران تسلیت عرض نموده و از پیشگاه ایزد منان برای آن فقید سعید آمرزش و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان معزز صبر جزیل و شکیبایی مسئلت دارم.»

بر اساس اعلام دانشگاه تهران، مراسم تشییع پیکر مرحوم فیروزیان با حضور اعضای خانواده این استاد، رئیس دانشگاه تهران و اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در محل دانشکده مدیریت برگزار شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1000930