noroozi
07 بهمن 1401 - 16:00

فرمانده دانشگاه امام حسین(ع): ایران‌هراسی راه به جایی نخواهد برد

فرمانده دانشگاه امام حسین(ع) با بیان اینکه دشمنان پس از اسلام‌هراسی به‌دنبال ایران‌هراسی بودند گفت: مشکل آمریکا و اروپا، سپاه نیست بلکه آنان با گفتمان انقلاب اسلامی مشکل دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سردار اصغر شکراللهی امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به توطئه اخیر استکبار جهانی در توهین به ساحت مقدس قرآن کریم و توهین به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، آمریکا تمام تلاش خود را برای ایجاد نظام تک‌قطبی در جهان به‌کار گرفت اما پس از فروپاشی جماهیر شوروی، 2 مانع بزرگ چین و انقلاب اسلامی ایران را روبه‌روی خود دید. یکی از اندیشمندان بزرگ آمریکا صراحتاً اعلام کرده که «ما بایستی در جهت فروپاشی نظام جمهوری اسلامی یا مهار آن متمرکز شویم».

فرمانده دانشگاه امام حسین(ع) با بیان اینکه آمریکا و اروپا در چند ماهه اخیر تلاش کردند، جمهوری اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند و به‌دنبال ترسیم عدم کارآیی نظام دینی بودند، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی هم تاکید کردند که هدف اصلی دشمن، جلوگیری از پیشرفت نظام جمهوری اسلامی بوده است.

وی بیان کرد: دقیقاً زمانی‌که دولت انقلابی روی کار آمد و درصدد رفع مشکلات و موانع بود، دشمنان بیرونی با حمایت عده‌ای از خودفروختگان داخلی سعی کردند موانع متعددی برای بی‌ثبات‌سازی داخلی ایجاد کنند و حتی خود آمریکایی‌ها اذعان کردند که به دنبال بی‌ثبات‌سازی در ایران هستند.

فرمانده دانشگاه امام حسین(ع) با اشاره به اهداف دشمنان در 3 محور بی‌ثبات‌سازی داخلی، اهانت به قرآن کریم و تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران در جهت ناکارآمد جلوه دادن نظام افزود: فعالیت‌های اسلام‌هراسی دقیقاً زمانی توسط دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی انجام شد که بعد از چندین قرن، انقلاب اسلامی بر مبنای دین در ایران شکل گرفت که برای ابرقدرت شرق و غرب خوشایند نبود.

سردار شکراللهی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه «اهانت جنون‌آمیز نسبت به قرآن با شعار آزادی بیان نشان‌ می‌دهد، هدف دشمن، اصل اسلام و قرآن است» گفت: جهان امروز شاهد افزایش مسلمانان حتی در اروپا است تا جایی‌که وزیر خارجه سابق انگلیس صراحتاً از گسترش اسلام در اروپا ابراز نگرانی و نارضایتی شدید کرد و جمله او را نخست وزیر اسراییل نیز تکرار کرد.

وی خطاب به مدعیان آزادی بیان در اروپا و غرب گفت: چگونه شعار آزادی بیان می‌دهند در حالی‌که ده‌ها دختر در اروپا و آمریکا به خاطر داشتن حجاب از رفتن به مدرسه و دانشگاه به خاطر داشتن حجاب منع شدند.

فرمانده دانشگاه امام حسین(ع) اضافه کرد: مدعیان آزادی بیان که معتقد بودند براساس آزادی بیان، همه ادیان می‌توانند آزادانه فعالیت داشته باشند و توهین به هیچ ادیانی جایز نیست اما ثابت کردند که به حرف خود پایبند نیستند زیرا تنها کسانی‌ آزادی عمل دارند که به ادیان و قرآن کریم توهین کردند.

سردار شکراللهی با بیان اینکه دشمنان پس از اسلام‌هراسی به‌دنبال ایران‌هراسی بودند افزود: رسانه‌های ایالات متحده و غرب تلاش کردند به همه القاء کنند که ایران در جهت بی‌ثباتی منطقه و خاورمیانه نقش دارد.

وی تاکید کرد: همسایگان ما، سرگذشت دیکتاتورهای منطقه از جمله صدام، پهلوی و حسنی مبارک در مصر را بنگرند و بدانند که آمریکا و اروپایی‌ها نشان داده‌اند که به هیچ یک از دوستانشان هم وفا نکرده‌اند بنابراین ایران‌هراسی راه به جایی نخواهد برد.

فرمانده دانشگاه امام حسین(ع)، سپاه‌هراسی را هدف دیگر دشمن در جنگ روانی خواند که توسط ایالات متحده کلید خورد افزود: در ابتدا، آمریکایی‌ها سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داده بودند و در یک فاصله زمانی، پارلمان اروپا هم همان مسیر را دنبال کرد؛ مسیری که اشتباه بوده و باید از آنان پرسید، سپاه تروریست است یا سردمداران ایالات متحده و ناتو؟

سردار شکراللهی خطاب به کسانی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تروریست خواندند گفت: اگر تاریخ  را بنگرید، بیشترین جنگی که در جهان و غرب آسیا در طول سه دهه گذشته رخ داده توسط ایالات متحده و ناتو بوده و این دولت‌های تروریستی جنایات بزرگی در منطقه، عراق و افغانستان انجام دادند که هرگز فراموش نمی‌شود.

وی با یادآوری مصاحبه‌ تأسف‌برانگیز تعدادی از سربازان ناتو افزود: جمعی از سربازان ناتو در مصاحبه‌ای گفته بودند "زمانی‌که به افغانستان و عراق حمله کردیم، بعضی افراد را بدون پوشش شکنجه‌ می‌دادیم و از شکنجه آنان لذت می‌بردیم و آن‌ها را مانند انسان نمی‌دیدیم."

فرمانده دانشگاه امام حسین(ع) با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نهاد نظامی قانونی در جمهوری اسلامی است و براساس قانون اساسی دارای اختیارات مشخصی است گفت: براساس اصل 39 منشور سازمان ملل، کسی نمی‌تواند نیروی مسلح را به عنوان یک گروه تروریستی معرفی کند.

سردار شکراللهی با اشاره به خدمات متعدد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه‌های گوناگون افزود: سپاه از روزهای نخست پیروزی انقلاب همواره در خط مقدم مبارزه با دشمنان انقلاب ایستاده و از حیثیت نظام اسلامی، مردم و انقلاب دفاع کرده و همه‌جا کنار مردم بوده و در برابر داعش دست‌نشانده آمریکا نیز ایستاد و این جرثومه فساد را به زباله‌دان تاریخ فرستاد و نقشه خاورمیانه جدید ایالات متحده را نقش برآب کرد.

وی با بیان اینکه سپاه امروز خاری در چشمان دشمنانِ انقلاب اسلامی است افزود: مشکل آمریکا و اروپا، سپاه نیست بلکه آنان با انقلاب اسلامی و گفتمان این انقلاب در منطقه مشکل دارند اما چه بخواهند و چه نخواهند، اسلام در اروپا و آمریکا و  در جهان در حال گسترش است و این موضوع در قرآن وعده داده شود که نشان‌دهنده صداقت آیات الهی است.

انتهای پیام/612/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1001009